Duchowe Ćwiczenia ECK

Duchowe Ćwiczenia ECK

_
_
_

Sri Harold Klemp

Kiedy wkraczasz na drogę do Boga i zaczynasz szukać tej tajemnej ścieżki do nieba, droga otworzy się przed tobą. A droga ta wiedzie przez Duchowe Ćwiczenia ECK.

Te duchowe ćwiczenia łączą cię z przewodnictwem Ducha Świętego, widzianego jako Światło i słyszanego jako Dźwięk. Wewnętrzny Dźwięk jest Głosem Boga wołającym nas do domu. Wewnętrzne Światło to pochodnia oświetlająca naszą drogę. Wszystkie Duchowe Ćwiczenia ECK są zbudowane na tych dwóch boskich aspektach Ducha Świętego.

Uczenie się duchowej świadomości to uczenie się jak żyć na tym świecie bez względu na to co nadejdzie. Poprzez duchowe ćwiczenia uczymy się jak przeżywać życie godnie, od dzieciństwa aż do podeszłego wieku. Uczymy się jak przeżywać życie najlepiej jak to możliwe.

Duchowe Ćwiczenia ECK dają nam zaufanie do samych siebie. Uczymy się że jesteśmy Duszą, jesteśmy wieczni. Wówczas wiemy z pewnością że żyjemy na zawsze, że śmierć nie może nas zniszczyć.

Możesz wykonywać duchowe ćwiczenia na wiele różnych sposobów. Zazwyczaj wszelkie wskazówki jakie daję są po to, by pomóc rozwinąć samodyscyplinę pamiętania co wydarzyło się na wewnętrznych planach.

Kiedy wykonujesz Duchowe Ćwiczenia ECK wypełnij się miłością i życzliwością. Wtedy powiedz: „Składam moje wewnętrzne doświadczenia w twe ręce, Mahanto. Zabierz mnie tam gdzie jest najlepiej dla mego własnego rozwoju w tym szczególnym momencie.”

Jeśli masz pod ręką notatnik, możesz ćwiczyć się w zapamiętywaniu. To trudne, ale ja to właśnie robię. Trenuj przebudzenie się w środku nocy i zapisanie doświadczenia. W miarę jak rozwijasz dyscyplinę pamiętania wewnętrznych doświadczeń, rozwijasz także siłę do zapanowania nad nimi.

Bądź cierpliwy dla siebie. Rzadko zdarza się osoba odnosząca błyskawiczny sukces i spektakularne rezultaty natychmiast. Oczekuj delikatnych, stopniowych zmian swych poglądów na życie w czasie tygodni lub miesięcy. Dobrym sposobem orientowania się na bieżąco w tym jest używanie dziennika z notatkami o wszelkich wglądach, spostrzeżeniach czy zmianach jakie zauważyłeś w sobie.

Użyj ćwiczenia duchowego które najlepiej dla ciebie działa, opartego na zewnętrznych warunkach z jakimi masz do czynienia. Nie jest ważne którego użyjesz, to czego tak naprawdę potrzebujesz to doświadczenie ze Światłem i Dźwiękiem Boga.

Rób jedno ćwiczenie każdego dnia. Poświęć mu około dwudziestu minut. To buduje twą duchową wytrzymałość łagodnie w czasie. Regularna codzienna praktyka jest kluczem do sukcesu.

Spróbuj jakieś duchowe ćwiczenia z książki The Spiritual Exercises of ECK [Duchowe Ćwiczenia ECK].

Jesteś tutaj:
Eckankar w PolsceCo to jest EckankarDuchowe Ćwiczenia → Artykuł o ćwiczeniach