_
_
_

„Przychodził do mnie od dawna!”

Izraelska kobieta pamięta uzdrowienie i miłość ofiarowane przez tybetańskiego ECK Mistrza

S. O.

Zaprzyjaźniłem się z młodym mężczyzną mieszkającym w Jerozolimie. Większa część jego ciała jest sparaliżowana. Pomimo to jest aktywny w różnych grupach medytacyjnych i New Age oraz pomaga jako wolontariusz innym niepełnosprawnym.

Kiedykolwiek rozmawiam z tym człowiekiem, jest on wysoce uduchowiony pomimo swoich fizycznych problemów. Jest pięknym narzędziem dla Ducha Świętego. Ponieważ często rozmawiamy o naszych wspólnych zainteresowaniach życiem duchowym, któregoś dnia zaproponowałem że go odwiedzę i podzielę się boską pieśnią miłości HU. Potem zaprosił mnie bym udzielał wstępnych przemówień o Eckankar w jego domu.

Na jednym z tych spotkań przeczytałem fragment z książki Sri Harolda Klemp Soul Travelers of the Far Country [Podróżnicy Duszą z dalekiego kraju]. Podałem książkę dalej, tak by zgromadzeni mogli zobaczyć podobizny ECK Mistrzów na okładce. Jedna z kobiet, Marianne, była bardzo poruszona.

„Kim są ci ECK Mistrzowie?” zawołała. „Oni przychodzili do mnie jakieś dwanaście lat temu, kiedy przechodziłam bardzo trudny okres.” Wskazała na Rebazara Tarzs, mówiąc, „On przychodził do mnie przez około rok. Jego obecność niesamowicie pobudziła mnie do życia.”

Patrząc na Gopala Das powiedziała, „Jakieś dwanaście lat temu on przychodził do mnie wiele razy. Jest bardzo wysoki, prawda?” Potwierdziłem, wiedząc to z pism ECK.

„Kiedy miałam mniej więcej dwadzieścia sześć lat,” kontynuowała Marianne, „otrzymałam telefon od mężczyzny, który powiedział że przyjaciel wspomniał mu, że jestem bardzo interesującą osobą i powinien mnie poznać. Umówiliśmy się. Ten człowiek wyglądał bardzo podobnie do Rebazara Tarzs. To była krótka i niezwyczajna przyjaźń. Dziwne było, że za każdym razem kiedy jechałam do Tel Awiwu by się z nim spotkać, była silna ulewa. Po około dwóch miesiącach zniknął z mojego życia tak nagle jak się pojawił.”

Kiedy Marianne została członkiem Eckankar, uświadomiła sobie że deszcz był symbolem duchowego oczyszczania. Rebazar Tarzs powtarzał jej „Kiedy się oczyścisz, będziesz w stanie otrzymać wysokie nauki ECK.”

Co do mnie, zrozumiałem że mógłbym nigdy nie doznać zaszczytu bycia świadkiem odnalezienia ECK Mistrzów przez Marianne, gdybym nie spotkał młodego niepełnosprawnego przyjaciela w Jerozolimie i nie podzielił się z nim świętą pieśnią miłości, HU. Kroki jakie podejmuje Duch Święty by dosięgnąć Duszę która jest gotowa często wydają się być okrężną drogą, ale są one bardziej bezpośrednie niż możemy wiedzieć.

Jesteś tutaj:
Eckankar w PolsceCo to jest EckankarECK MistrzowieRebazar Tarzs → Opowiadanie S.O.