_
_
_

Tajemne nauki

Sri Harold Klemp

ECKista w Afryce był inżynierem elektrykiem. Udał się do czyjegoś domu by wykonać pewne prace związane z elektrycznością. Pracował razem z synem mieszkającego tutaj bardzo starego człowieka. Syn był emerytowanym dyrektorem szkoły, też już niemłodym.

Inżynier ECKista powiedział synowi o ECK. Podczas ich rozmowy ten bardzo stary człowiek wszedł do pokoju.

„Co ty wyprawiasz?” powiedział do inżyniera. „Co ty wyprawiasz opowiadając tajemnice ECK temu dziecku?” Tym dzieckiem był syn starego człowieka, emerytowany dyrektor.

ECKista powiedział: „To już nie są dłużej tajemnice. W 1965 roku Paul Twitchell upublicznił je.”

Stary człowiek zastanawiał się przez chwilę. „Po raz pierwszy usłyszałem o Eckankar w 1914 roku,” powiedział. Opisał ECK Mistrza który powiedział mu o Eckankar. „Jak widzę, Eckankar dojrzał w końcu do wyjścia na ten plan,” dodał.

Przez te wszystkie lata ten stary człowiek w Afryce bywał w Świątyniach Złotej Mądrości w wewnętrznych światach by pobierać nauki o Eckankar od ECK Mistrza z długimi blond włosami.

ECKista powiedział: „Przyniosę ci obrazek. Myślę że znam ECK Mistrza którego spotkałeś.”

Tak więc ECKista poszedł do domu, odnalazł portret Gopala Das i przyniósł staremu człowiekowi. Gopal Das kiedyś służył jako Mahanta, Żyjący ECK Mistrz, lecz teraz pracuje w wewnętrznych światach.

Stary człowiek spojrzał na obrazek. „Tak, to jest ten człowiek który uczył mnie od mej młodości, od kiedy pierwszy raz usłyszałem o Eckankar w 1914,” powiedział.

Dzisiaj ludzie nieraz zastanawiają się nad ECK. Słyszeli że zostało założone w 1965 roku i przypuszczają iż jest to coś nowożytnego.

Nauki ECK były wokół od dawna, tak jak wiedział o tym ten stary Afrykańczyk.

Jesteś tutaj:
Eckankar w PolsceCo to jest EckankarECK MistrzowieGopal Das → Tajemne nauki