_
_
_

Zawsze obejmuje przedtem

L. P.

Był rok 1956. Miałem około dziewięciu lat, przebywałem w domu z poważnym przypadkiem azjatyckiej grypy. Stopy i głowę odczuwałem jakby były w ogniu, a ciało w gorącej wodzie.

Temperatura wzrosła mi do 40 stopni i tak została. Majaczyłem, krzycząc z bólu. Rodzina obawiała się o moje życie.

Podczas choroby, pamiętam chudego faceta w okularach w czarnej oprawie, ubranego w białą koszulę z krótkimi rękawami, stojącego w nogach mojego łóżka. Aż do około 1983 roku przypuszczałem że był to mój daleki krewny. Była to jedyna osoba jaką znałem, nosząca okulary w czarnej oprawie!

Pamiętam że po tej wizycie „krewnego” gorączka spadła. Ogień odszedł z mojego ciała razem z „kuzynem,” pozostawiając spokój i budzące się zadowolenie.

Za każdym razem gdy patrzę na starą fotografię duchowego przywódcy Eckankar, Sri Harolda Klemp, kiedy on nosił okulary w czarnej oprawie, myślę o tym wydarzeniu. Przywołuje to uczucie ulgi, spokoju i wdzięczności za to że żyję. Myślę o słowach Mahanty: „Jestem zawsze z tobą.” Wiem że to obejmuje wszelki czas. Ponieważ teraz rozpoznałem że „krewny” który odwiedził mnie w 1956 roku kiedy byłem tak chory, to był naprawdę Harold Klemp, jeszcze zanim został Mahantą w 1981!

Jesteś tutaj:
Eckankar w PolsceCo to jest EckankarDuchowy przywódca → Opowiadanie L.P.