_
_
_

Duchowe ćwiczenie do wypróbowania

Sri Harold Klemp

Kiedy wchodzisz na ścieżkę do Boga i zaczynasz szukać tej tajemnej ścieżki do nieba, droga będzie otwarta przed tobą. A droga ta wiedzie przez Duchowe Ćwiczenia ECK.

Te duchowe ćwiczenia łączą cię z przewodnictwem Ducha Świętego, widzianego jako Światło i słyszanego jako Dźwięk. Wewnętrzny Dźwięk jest Głosem Boga wołającym nas do domu. Wewnętrzne Światło to pochodnia oświetlająca naszą drogę. Wszystkie Duchowe Ćwiczenia ECK są zbudowane na tych dwóch boskich aspektach Ducha Świętego.

Kiedy robisz duchowe ćwiczenia ECK wypełnij się miłością i życzliwością. Rób jedno ćwiczenie każdego dnia. Poświęć na to około dwudziestu minut. Buduje to twą duchową wytrzymałość łagodnie w czasie. Regularne codzienne praktykowanie jest kluczem do sukcesu. To ćwiczenie jest z mojej książki The Spiritual Exercises of ECK [Duchowe Ćwiczenia ECK].

Sny, Podróż Duszą i Miłość

Jest wiele duchowych ćwiczeń ECK. Każde z nich otwiera cię troszkę więcej na Dźwięk i Światło Boga.

To ćwiczenie duchowe jest dla trzech różnych grup ludzi: (1) tych którzy nie śnią a chcieli by, (2) tych którzy śnią ale pragnęliby Podróżować Duszą, oraz (3) tych którzy chcą iść poza sny i Podróż Duszą do stanu bezpośredniego poznania. Ćwiczenie jest tak proste że może wydawać się że lekceważę twą inteligencję, jednak tak nie jest. Prawda jest zawsze prosta.

Tuż przedtem zanim pójdziesz spać, usiądź spokojnie na łóżku. Zamknij oczy. Śpiewaj HU (wymawiane hjuuu...) bardzo delikatnie, a jeśli w pokoju jest ktoś z tobą, śpiewaj to cichutko wewnętrznie. HU jest specjalnym słowem, pradawnym imieniem Boga. Możesz nazwać je zamanifestowanym Słowem albo Dźwiękiem; ma ono moc samo w sobie.

Kiedy poświęcasz czas na siedzenie tak i śpiewanie HU, imienia Boga, oddajesz się Duchowi Świętemu. Śpiewaj HU w długi, wyciągnięty sposób przez trzy, cztery albo pięć minut i pozwól sobie uspokoić się. Potem odczekaj jeszcze parę minut zanim zaczniesz następny krok.

Dla tych którzy nie mogli zapamiętać swoich snów, po prostu śpiewaj literując słowo sen. Śpiewaj głośno, litera po literze: S-E-N. Rób to około pięciu minut. Dalej śpiewaj to samo po cichu przez parę minut i idź spać. Kiedy będziesz zapadać w sen, powiedz „Chciałbym pamiętać ważny duchowy sen.” Tą metodą prosisz o prawdę, aby przyszła w stanie snu.

Niektórzy z was pragną Podróży Duszą, która jest zazwyczaj wyższym stanem poza stanem snu. Jak poprzednio, usiądź na łóżku albo na podłodze, zamknij oczy i spoglądaj w Duchowe Oko. Znajduje się w punkcie powyżej i pomiędzy brwiami. Nie oczekuj zobaczenia tam czegokolwiek; po prostu śpiewaj HU, święte imię Boga.

Następnie przeliteruj Podróż Duszą, śpiewając każdą literę oddzielnie: P-O-D-R-Ó-Ż  D-U-S-Z-Ą. Zrób to około trzech razy głośno i potem trzy razy po cichu.

Ci co już podróżowali Duszą mogą teraz zapragnąć przejść do wyższego stanu bezpośredniego poznania, bez przechodzenia przez pośrednie etapy. Sny i Podróż Duszą są pomocne i ważne, jednak od pewnego momentu wyrastasz z nich.

Po prostu śpiewaj słowa boska miłość. Początkowo miałem zamiar przedstawić to jako M-I-Ł-O-Ś-Ć, jednak niektórzy ludzie mogliby pomylić to z ludzką miłością. Słowo boska określa to poza miłością ludzką. Boska miłość przynosi ci wszystkie formy miłości, włączając i ludzką. Ograniczenie do zwykle używanej definicji miłości jest jak spoglądanie od spodu, zamiast ze szczytu duchowości.

A więc śpiewaj B-O-S-K-A  M-I-Ł-O-Ś-Ć. To oznacza że poszukujesz najwyższej formy miłości, która przynosi ci wszystkie błogosławieństwa.

Jesteś tutaj:
Eckankar w PolsceCo to jest EckankarDuchowy przywódca → Artykuł 4 H.K.